Wolontariat w La Fontaine od początku roku szkolnego, w duchu „no-waste” i „dzielenie się tym, co mamy”.

Nasza najważniejsza, ciągła, systemowa akcja woluntarystyczna, to akcja „Ratowanie Obiadów”. Codziennie ekipa pracowników kuchni po ostatnich obiadach przeleje niezjedzoną zupę do słoików i spakuje niezjedzone warzywa, sałatki i ziemniaki do pudełek plastykowych (Basia K., Paweł J.).Codziennie po 16:45, ekipa uczniów „Ratowników Żywności” sprawdza czy wszystkie podwieczorki zostały zjedzone, a jeśli nie, spakuje je w indywidualnych woreczkach plastykowych lub papierowych. Regularnie pracują: Roman I., Imran I., Tymek B., Mateusz B., Janek L., Krzysiek D., Lena K., Julia B., Basia G., Zosia S., Emma Ch.). Potem noszą kartony z uratowaną żywnością do samochodu kolejnego woluntariusza (Dominika ZT, Nathalie B, woluntariusze ze Stowarzyszenia „Foodsharing Warszawa”), który zawozi obiady do instytucji charytatywnej, najczęściej do „Jadłodzielni” na Stegnach (ul. Barcelońska 1). Klasy I-III zbierały gigantyczną liczbę opakowań plastykowych potrzebnych do akcji, i ciągle indywidualni uczniowie i ich rodzice przynoszą do szkoły puste, czyste słoiki.

Wszystkim dziękujemy!

Codziennie ratujemy ok 20-30 kg żywności, czyli od początku roku już 1,5 tony!

Ciągle potrzebujemy:

- puste, czyste, słoiki (tylko litrowe lub 0,9l)

- puste, czyste pudełka plastykowe (np. pudełko po lodach lub wiaderka po kapuście)

- woluntariusze „awaryjnych”, którzy mogą ewentualnie zawieść żywność do Jadłodzielni w przypadku choroby dyżurnych woluntariuszy.

Przygotowane kanapki do oddania: Zawsze zostaje bardzo dużo kanapek, wbrew pozorom, to nie jest ulubiony podwieczorek naszych uczniów.

Przygotowane obiady do oddania. Codziennie średnio jest 2-3 kartony tego typu

Codziennie ok. 17:15, nasza uratowana żywność znajduje się w „Jadłodzielni” na Barcelońskiej 1. Zwykle po 15 minutach już nic nie ma: wszystko trafia tam gdzie trzeba.

logo-dol-1.png